PROGRAM 
ZAGREB BOOK
FESTIVALA 2019.

19:30
SVEČANO OTVORENJE

20:00 – 21:30
PANEL DISKUSIJA: ”Stvar je u tome da ljudi budu sretni – čovjek današnjice”
Sudjeluju: Arnon Grunberg, Marek Šindelka, Robert Torre
Moderira: Morana Kasapović

21:30 – 22:30
KONCERT: Duo Small Change

11:00 – 12:00 
OKRUGLI STOL: “Čitanjem do zvijezda
10 godina Nacionalnog projekta za poticanje čitanja i promicanje kulture čitanja
Sudjeluju: Dražen Ružić, Sandra Vidović, Nikolina Hader

12:00 – 13:00
PROMOCIJA KNJIGE: Mladen Kopjar
: ”Sjena brončanog štakora”
Sudjeluju: Dubravka Težak, Nada Mihaljević, Mladen Kopjar

13:00 – 14:00
OKRUGLI STOL: Kreativni pristup lektiri
Sudjeluju: Dubravka Težak, Marina Gabelica, Vladimira Velički, Vesna Marjanović, Diana Zalar

17:00 – 18:00
OKRUGLI STOL: “Best book – o književnim prilozima”

Sudjeluju: Boris Rašeta, Ivana Bodrožić, Dinko Kreho
Moderira: Lovro Škopljanac

18:00 – 18:45
PROMOCIJA KNJIGEMarek Šindelka: ”Zamor materijala”
sudjeluju: Marek Šindelka, Milena Zajović

19:00 – 19:45
PROMOCIJA KNJIGE: Arnon Grunberg ”Tirza”
Sudjeluju: Arnon Grunberg, Gioia-Ana Ulrich Knežević

20:00 – 21:30
PANEL DISKUSIJA: ”Budućnost znanosti i umjetnosti”

Sudjeluju: Ivica Puljak, Igor Rudan, Žarko Puhovski
Moderira: Morana Kasapović

10:00 – 11:00
PROMOCIJA KNJIGE: Krunoslav Mikulan: ”Zmaj ispod Staroga grada”
Sudjeluju: Dubravka Težak, Marina Gabelica, Krunoslav Mikulan
Moderira: Mejra Vindakijević

11:00 – 12:00 
PROMOCIJA KNJIGE: Jasminka Tihi Stepanić: ”Priče s morskoga dna”
Sudjeluju: Dubravka Težak, Diana Zalar, Jasminka Tihi-Stepanić
Moderira: Mejra Vindakijević

12:00 – 13:00
PROMOCIJA KNJIGE: Nada Mihaljević:
”Putovanje u mjestu”
Sudjeluju: Dubravka Težak, Diana Zalar, Nada Mihaljević
Moderira: Mejra Vindakijević

18:00 – 18:45
PREDAVANJE:  Ivica Puljak: ”Budućnost svemira i ljudskog roda”

19:00 – 19:45
PROMOCIJA KNJIGE: Maria Ksiluri: ”Ovako evo svršava svijet”

Sudjeluju: Maria Ksiluri, Ivan Sršen, Darko Milošić

20:00 – 21:30
PANEL DISKUSIJA: ”Na mladima svijet ostaje – milenijalci”

Sudjeluju: Maria Ksiluri, Luce, Sven Popović
Moderira: Marko Pogačar

12:00 – 13:00
PROMOCIJA KNJIGE: Carl-Johan Ehrlin: “Hrabri Morris – tjedan naglavačke”
Sudjeluju: Carl-Johan Ehrlin, Mihalea Marija Perković

13:00 – 14:00
PROMOCIJA KNJIGE: Yvonne Vrhovac i suradnici: “Izazovi učenja stranoga jezika u osnovnoj školi”
Sudjeluju: Yvonne Vrhovac, Renata Geld, Damir Horga
Moderira: Martina Mencer Salluzzo

14:00 – 15:00
PROMOCIJA KNJIGE: Anita Peti-Stantić: “Čitanjem do (spo)razumijevanja”
Sudjeluju: Anita Peti-Stantić,  Mirela Barbaroša-Šikić, Gordana Kerestes, Jasminka Brkić Strejček
Moderira: Marijana Česi

15:00 – 16:00
PROMOCIJA KNJIGE: Goran Šimić i suradnici: “Uvod u neuroznanost učenja i pamćenja”
Sudjeluju: Goran Šimić, Goran Sedmak, Milan Radoš
Moderira: Anita Peti-Stantić

18:00 – 18:45
PREDAVANJE: Igor Rudan: “Kako je Nikola Tesla razmišljao o zdravlju i bolesti”

19:00 – 19:45
PROMOCIJA KNJIGE: 
Martina Vidaić: “Anatomija štakora”

Sudjeluju: Martina Vidaić, Ana Brnardić, Boris Postnikov
Moderira: Antonela Marušić

20:00 – 21:30
PANEL DISKUSIJA: ”Kraljevstvo Božje i nacionalizam ”

Sudjeluju: fra Drago Bojić, Zoran Grozdanov, Viktor Ivančić
Moderira: Nebojša Zelič

10:00 – 11:00
PROMOCIJA KNJIGE: Željka Horvat – Vukelja: “
Panika u kući pod morem”
Sudjeluju: Željka Horvat-Vukelja, Vendi Vernić
Moderira: Mejra Vindakijević

11:00 – 12:00 
RADIONICA: Maja Jurin: “Kreativni kutak u prirodi”
Sudjeluju: Maja Jurin i gosti

17:00 – 18:00
PROMOCIJA KNJIGE: Tatjana Barat: “Priče o neustrašivim hrvatskim ženama”
Sudjeluju: Tatjana Barat, Alis Marić
Ilustratorice: Andrea Peterlik Huseinović, Željka Mezić, Nataša Rašović, Helena Janečić, Hana Lukas Midžić, Ana Kadoić, Irena Sophia, Sanja Pribić, Mirela Ivanković Bielen, Vanda Čižmek
Moderira: Ivana Glavaš Bakija

18:00 – 19:30
SPECIAL: ”Oblačno sa zvijezdama”
Sudjeluju: Ivana Dragičević, Boris Rašeta, Domagoj Zovak

20:00 – 21:30
PANEL DISKUSIJA: ”Odakle dolaziš? – život na granici”

Sudjeluju: Navid Kermani, Maryam Madjidi, Tvrtko Barun
Moderira: Maja Sever

11:00 – 12:00
RADIONCA: “Ulovi trola u Muminastoj dolini”

Izvodi: Maja Jurin

17:00 – 17:45
PROMOCIJA KNJIGE: Navid Kermani: “
Izvanredno stanje: Putovanje u uznemireni svijet”
Sudjeluju: Navid Kermani i Ivana Dragičević

18:00 – 18:45
PROMOCIJA KNJIGE: Maryam Madjidi “Marx i lutka”
Sudjeluju: Maryam Madjidi, Petra Čačić, Nataša Medved, Ivan Sršen

20:00 – 22:00
STORYTELLING – VINYL: ”Tell me the future”

Sudjeluju: Tanja Mravak, Borna Sor, Mima Simić
Moderira: Ivana Bodrožić