PROGRAM 
ZAGREB BOOK
FESTIVALA 2018.

MALA SLOVA
12:00
Grubzon i prijatelji (uz prijevod)
Sudjeluju: Julia & Malcolm Donaldson, Zrinka Kušević

18:30
Otvorenje festivala

#SELFIE KULTURA
19:00
Narcisoidnost – virus moderne tehnologije
Sudjeluju: Ari Turunen, Igor Rudan, Željka Matijašević
Moderira: Morana Kasapović

KONCERT
21:30
Duo Small Change

Ari Turunen
Finska
foto: Nauska

MALA SLOVA
12:00
Grubzon i prijatelji (bez prijevoda)
Sudjeluju: Julia & Malcolm Donaldson

ZEMLJA PODRIJETLA: FINSKA
18:00
Ari Turunen: Zar ne znaš tko sam ja? Povijest arogancije
Moderira: Petar Štefanić

SVJEŽE I DOMAĆE
19:00
Drago Hedl: Vrijeme seksa u doba nevinosti
Sudjeluju: Drago Hedl, Kristijan Vujičić, Jagna Pogačnik, Ivana Bodrožić

#SELFIE KULTURA
20:00
Fake news – mediji u doba alternativnih činjenica
Sudjeluju: Drago Hedl, Ivica Đikić, Boris Rašeta
Moderira i sudjeluje: Ivana Dragičević

Drago Hedl
Hrvatska
foto: Marko Mrkonjić, Pixsell

MALA SLOVA
10:00
Biserka Balenović: Torta od priča
Sudjeluju: B. Balenović, D. Težak, P. Brnardić, I. Despot

11:00
Jasminka Tihi-Stepanić: Ljeto na jezeru Čiču
Sudjeluju: Jasminka Tihi-Stepanić, Dubravka Težak, Ivona Despot

12:00
Sanja Polak – susret s autoricom

PREDAVAONICA
18:00
Renata Salecl: Tjeskoba u doba modernih tehnologija

ZEMLJA PODRIJETLA: PORTUGAL
19:00
David Machado: Prosječni indeks sreće
Sudjeluju: David Machado, Srđan Sandić, Dean Trdak

#SELFIE KULTURA
20:00
Tiranija izbora – obrazovanje u doba filtriranja
Sudjeluju: Renata Salecl, Boris Jokić, Ivica Puljak
Moderira: Morana Kasapović

David Machado
Portugal
foto: Mar Babo

 

MALA SLOVA
11:00
Susret starih prijatelja – kazališna predstava
Izvodi: dramska grupa osnovne škole „Antun Gustav Matoš“ iz Tovarnika
gostovanje Festivala dječje knjige Centra za kulturu Trešnjevka

ZEMLJA PODRIJETLA: DANSKA
17:00
Morten Dürr & Lars Horneman: Zenobija
Sudjeluju: Morten Dürr, Lars Horneman, Ivan Sršen, Marijana Hameršak

SVJEŽE I DOMAĆE
18:00
Dario Harjaček: Sanjica Lacković
Sudjeluju: Dario Harjaček, Neven Vulić, Ivana Bodrožić, glumci

SVJEŽE I DOMAĆE
19:00
Ivana Dragičević: Nejednaki
Sudjeluju: Ivana Dragičević, Mirjana Rakić, Dragan Nikolić, Kristijan Vujičić

#SELFIE KULTURA
20:00
Siri, how do you feel? – umjetna inteligencija i moral
Sudjeluju: Jan Šnajder, Luka Perušić, Nikša Gopčević
Moderira: Antonio Zavada

MALA SLOVA
12:00
Mirjana Mrkela: Bob, bobić, mahuna
Sudjeluju: Mirjana Mrkela, Branka Hollingsworth Nara
Moderira: Ivana Glavaš Bakija

PREDAVAONICA
18:00
Andrew Keen: Kako popraviti budućnost?

SVJEŽE I DOMAĆE
19:00
Dražen Ilinčić: Neobičan slučaj novinara N.
Sudjeluju: Dražen Ilinčić, Srđan Sandić, Neven Vulić

POSEBAN PROGRAM
20:00
Spikigin
Sudjeluju: Tanja Mravak, Aleksandar Čubrilo, Borna Sor
Moderira: Kruno Lokotar

Andrew Keen
Ujedinjeno Kraljevstvo
foto: Christopher Michel

PREDAVAONICA
18:00
Igor Rudan: Deset načina na koje znanost i tehnologija mijenjaju život u 21. stoljeću

POSEBAN PROGRAM
20:00
Odvalimo se poezijom u Booksi
Sudjeluju: Lidija Dimkovska, Alen Brlek, Vanda Mikšić, Hrvoje Marko Peruzović
Vodi i moderira: Sanja Baković

#SELFIE KULTURA
19:00
Dickens na Twitteru – književnost i tehnologija
Sudjeluju: Tanja Mravak, Lidija Dimkovska, Damir Karakaš
Moderira: Ivana Bodrožić

20:30
Balkan Noir – dodjela nagrade za najbolji kriminalistički roman

KONCERT
21:00
U pol’ 9 kod Sabe

 

Svi programi održavaju se na ljetnoj pozornici
Muzeja za umjetnost i obrt.

 

U pol’ 9 kod Sabe
foto: Dag Oršić